Najciekawsze zapowiedzi lutego
Zapowiedzi wydawnicze

4 najciekawsze zapowiedzi lutego!

Nie da się ukryć, że w lutym wydawnictwa bardzo pewnie (i licznie) pojawią się na rynku ze swoimi nowościami. Jest tego naprawdę sporo. Postanowiłam jednak wybrać te tytuły, które najbardziej zwróciły moją uwagę. Z ogromnej listy udało mi się wybrać cztery książki, po które na pewno sięgnę w przyszłym miesiącu. Przedstawiam wam zatem 4 najciekawsze zapowiedzi lutego.

 

 

„Mapa Anny” – Marek Šindelka

Drugi zbiór opowiadań czeskiego mistrza krótkiej formy, dwukrotnego laureata Magnesia Litera, Marka Šindelki.

Autor koncentruje się na niebezpiecznych, wygasłych lub zepsutych relacjach, głownie między kobietą a mężczyzną. Dziesięć znakomitych tekstów łączy wspólny klucz i charakterystyczna dla autora zabawa słowem. (z noty wydawcy).

Bardzo czekam na tę książkę. Tak naprawdę odkąd pojawiła się informacja na stronie wydawnictwa czekałam, aż pojawi się ostateczna data premiery. No i jest! Jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych zapowiedzi lutego.

Opowiadania będą dostępne od 5 lutego.

Wydawnictwo Afera

 

 

 

„Pomarli” – Waldemar Bawołek

Waldemar Bawołek w swojej onirycznej prozie przedstawia historie bliskich, którzy odeszli – wujka Mordawskiego, który z zamiłowaniem opowiadał anegdoty z pracy w milicji i ukradkiem popijał z piersiówki, babci dewotki, uprzykrzającej życie synowej, czy Mateusza, pogrążonego w smutku miłośnika muzyki klasycznej.

Pomarli to opowieść o tych, których już nie ma, o niewykorzystanych możliwościach i próbie ucieczki od dotkliwej samotności, a może próbie pogodzenia się z nią. (z noty wydawcy)

Premiera 5 lutego

Wydawnictwo Czarne

 

 

 

 

 

„Życie Sus” – Jonas T. Bengtsson

Zapowiedź lutego o wydawnictwa Poznańskiego. Dziewiętnastoletnia Sus jest już w zasadzie dorosła i sama radzi sobie w życiu, ale wiele osób nadal bierze ją za dziecko. Prawie jakby czas zatrzymał się dla niej i dla jej rodziny – zwłaszcza że brat leży w szpitalu z kawałkiem szrapnela przesuwającego się w mózgu, a ojciec przebywa w więzieniu za zamordowanie ich matki.

Premiera 12 lutego

Wydawnictwo Poznańskie

 

 

 

 

 

„Nocą drony są szczególnie głośne” – Wolfgang Bauer

To książka o wojnach, które toczą się na całym świecie. Tych głośnych i tych marginalizowanych, budzących tylko chwilowe współczucie. O ludziach, którzy żyją w poczuciu strachu i beznadziei, próbując odnaleźć sens w otaczającej ich brutalnej rzeczywistości. To raport ze stref kryzysu. Bauer wybiera je w sposób nieoczywisty. Opisuje klęskę głodu w Sudanie, pomaga wrócić do domu uprowadzonym pakistańskim żeglarzom, towarzyszy somalijskim rodzicom czuwającym przy łóżkach umierających dzieci. (z noty wydawcy)

„Porwane”, poprzedni reportaż autora wywarł na mnie ogromne wrażenie. Przede wszystkim wpływa na to miał jego styl i sposób, w jaki przedstawił działanie Boko Haram. Tym bardziej czekam na ten reportaż.

Premiera 19 lutego

Wydawnictwo Czarne

 

 

Czy którąś z tych książek macie też na swojej liście „do przeczytania”? Jak wygląda Wasza lista zapowiedzi lutego? Dajcie znać! 🙂