Okołoksiążkowe

Gdzie tanio kupować książki w Internecie?

Dawno dawno temu, bo ponad rok temu, na blogu pojawił się wpis o tym gdzie tanio kupować książki w Internecie. Dziś przychodzę do Was z aktualizacją, bo w niektórych księgarniach, o których pisałam w poprzednim tekście nie zamówiłam książek od dobrych kilku miesięcy. Sporo osób pyta mnie gdzie kupować książki żeby nie przepłacać, z pomocą więc przychodzi ten wpis.

Prawdą jest, że w ostatnim czasie książki kupuję trochę bardziej rozważnie niż jeszcze kilka lat temu. Przyczynił się do tego przede wszystkim zakup czytnika i wykupienie abonamentu Legimi, w dalszym ciągu jednak zdarzają się sytuacje (i w sumie nadal jest ich całkiem sporo), w których decyduję się na książkę w formie papierowej.

Chciałabym sporządzić dla Was listę małych kameralnych księgarni, w których można dostać większość książek, zdaję sobie jednak sprawę z tego, że takie występują w większych miastach, większość osób (w tym i ja) nie ma dostępu do takich miejsc. A szkoda. Może to czas dla mnie żeby pomyśleć o własnym biznesie?:) W każdym razie tutaj niestety kameralnych księgarni nie będzie, nie chcę tworzyć sztucznej, niesprawdzonej listy.

Najtańsze dalej Bonito

Pierwszym miejscem, w którym najczęściej kupuję papierowe książki jest oczywiście…Bonito.pl. Mam ten komfort, że w moim mieście jest punkt z odbiorem osobistym więc nie płacę absolutnie nic za przesyłkę. W ostatnim czasie księgarnia otworzyła kolejne punkty w czterech miejscach, więc jest szansa, że wkrótce takie punkty będą dostępne w większości miast w Polsce. 30%-35% rabatu od ceny okładkowej kusi.

A skoro mowa o Bonito to muszę również wspomnieć o Arosie. I tu pojawia się kolejna super sprawa, bo książki zamówione przez Aros.pl również można odebrać w punktach Bonito. Warto sprawdzić, czy w Waszym mieście też tak to działa. Moje Bielsko sprawiło mi ogromną niespodziankę. A ceny? Bardzo podobne (żeby nie napisać: takie same) do tych z Bonito.

Nowości tylko w Świecie Książki

Musiałam się kiedyś nieźle naszukać, by znaleźć księgarnię, która proponuje zapowiedzi wydawnicze lub nowości z nieco wyższym rabatem. Okazało się, że nie trzeba daleko szukać. Swiatksiazki.pl ma naprawdę świetne promocje nie tylko na książki, które swoją premierę miały już jakiś czas temu, ale także na wszelkiego rodzaju nowości. I tak oto „Król Darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę” Nicka Biltona, czyli zapowiedź od wydawnictwa Czarnego, która ukaże się 11 marca na stronie księgarni można zamówić z 42% rabatem. Z 49,99zł cena spada do 29,16zł. Zamówiłam, a książkę odbiorę sobie w dniu premiery. Praktykowane od dawna, sprawdza się.

Legimi to nie tylko ebooki

Gdzie tanio kupować książki w Internecie

Ostatnią propozycją zakupu książek papierowych w niższej cenie jest Legimi. Dokładnie tak. Legimi wprowadziło możliwość zakupu fizycznych książek z darmową dostawą dla użytkowników abonamentu. Dodatkowo około połowa kwoty za książki może zostać „opłacona” za pomocą punktów lojalnościowych, które naliczają się każdego miesiąca. Przyznam szczerze, że pomysł jest naprawdę ciekawy, ale uwaga: sprawdzi się tylko przy pierwszym zamówieniu, później niestety nie wygląda już to tak dobrze, ceny książek są takie same, jak w księgarniach stacjonarnych. Jest to więc opcja tylko dla osób, które mają wykupiony abonament, ale trzeba przyznać, że taka opcja jest naprawdę dobrym krokiem platformy. Jeśli mieszkacie w Warszawie lub w Poznaniu odchodzą Wam koszty przesyłki, w tych miastach zamówienie można odebrać osobiście

Wszystkie opcje, które podałam są księgarniami internetowymi, a co z punktami stacjonarnymi? Jeśli nie są to niewielkie księgarnie, w których jestem rzadko z uwagi na dzielący mnie dystans (dwie ukochane: Tajne Komplety we Wrocławiu lub Wrzenie Świata w Warszawie), to nie, nie decyduję się na zakup książek stacjonarnie. Staram się nie kupować książek pod wpływem impulsu i powiem Wam, że od kilku miesięcy całkiem dobrze się to u mnie sprawdza.

A Wy gdzie najczęściej kupujecie papierowe książki? Macie swoje ulubione księgarnie stacjonarne, czy jednak wolicie zamawiać przez Internet? Dajcie znać! 🙂