Zapowiedzi wydawnicze

Marcowe premiery, na które warto zwrócić uwagę

Za nami połowa lutego, pora przyjrzeć się więc marcowym zapowiedziom wydawniczym! Pomimo tego, że postanowiłam czytać przede wszystkim książki, które niekoniecznie są nowościami, trudno nie zerknąć na tytuły, które za niedługo wejdą na polski rynek.

Tych ciekawych książek jest naprawdę sporo. Spośród tej długiej listy rozmaitych pozycji wybrałam zaledwie cztery, po które na pewno sięgnę w przyszłym miesiącu. Standardowo są to zarówno powieści, jak i non-fiction. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego nie ma tu literatury czeskiej – spokojnie – będzie jej dużo na blogu, póki co wdrażam się i nadrabiam moje dotychczasowe zaległości 🙂 No to zaczynamy!

 

Trzeci szympans. Ewolucja i przyszłość zwierzęcia zwanego człowiekiem – Jared Diamond (wydanie II)

Pierwszą książką, po którą chcę sięgnąć jest wznowienie pracy na temat historii człowieka, napisanej z wielu perspektyw i dużego dystansu. Co jest niezwykłego w tej dwuprocentowej różnicy DNA, która spowodowała taką rozbieżność między ewolucyjnymi kuzynami? W tym fascynującym i prowokacyjnym dziele, uznany naukowiec i laureat nagrody Pulitzera, Jared Diamond odkrywa, jak niezwykłe ludzkie zwierzę, w niezwykle krótkim czasie, rozwinęło zdolność do rządzenia światem… i środki do nieodwracalnego zniszczenia go. (z noty wydawcy)

Wydawnictwo Copernicus Center Press – Premiera 13.03.2019

 

Tajemnice Korei Północnej – Daniel Tudor

Tajemnice Korei Północnej, a jak czytamy w nocie wydawniczej, w większym stopniu ciekawostki o najbardziej zamkniętym państwie świata. Jak żyją Koreańczycy, z jakich tabletów korzystają, czy piją alkohol. Na te i inne pytania Daniel Tudor próbuje znaleźć odpowiedź. Ciekawostka za ciekawostką.

Wydawnictwo W.A.B. – Premiera 13.03.2019

 

 

Głosuj na pana Robinsona i lepszy świat – Donald Antrim

Pierwsze polskie wydanie powieści Antrima. Groteskowa powieść, której akcja toczy się na amerykańskiej prowincji. W miasteczku doszło do spektakularnej egzekucji burmistrza, wszystkie szkoły zostały zamknięte, a mieszkańcy spędzają czas na budowaniu zasieków wokół domów i spotkaniach w klubie rotarian.

Wydawnictwo Karakter – Premiera 13.03.2019

 

 

Ostatni proces Kafki – Benjamin Balint

Gdy Franz Kafka zmarł, jego przyjaciel Max Brod odmówił wypełnienia ostatniej woli pisarza i nie spalił jego manuskryptów. Zamiast tego, w 1939 roku, w ostatnim momencie, uciekł z nimi do Palestyny i poświęcił resztę życia kanonizowaniu Kafki na najbardziej proroczego kronikarza XX wieku.

Genialny portret dwóch przyjaciół – intelektualistów. To także brawurowy opis ucieczki Broda przed Nazistami, barwny obraz relacji między wygnańcami z Europy w budzącym się do życia Tel Awiwie oraz pasjonująca relacja z kontrowersyjnego i gorąco komentowanego procesu między dwoma krajami, które mają obsesję na punkcie traum z przeszłości.

Wydawnictwo Agora – Premiera 27.03.2019

 

Jestem zaintrygowana i z przyjemnością sięgnę po te cztery tytuły . Byle do marca! A czy Wy macie już jakieś swoje typy na kolejny miesiąc? Koniecznie dajcie znać! 🙂

Ocena: