Zapowiedzi wydawnicze

Nowości kwietnia! Co będziemy czytać w przyszłym miesiącu

Przed nami kolejny miesiąc pełen czytelniczych wyzwań. Ilość ciekawych zapowiedzi wydawniczych na kolejny miesiąc przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Gdy po raz pierwszy przejrzałam książki, które zostaną wydawane w najbliższym czasie, wybrałam aż dwanaście pozycji. Udało mi się jednak skrócić tę listę do siedmiu tytułów.


Nie ma co ukrywać,  w przyszłym miesiącu postawię zdecydowanie na reportaże. W ostatnim czasie czytałam sporo powieści (w tym również fantasy), więc pora trochę to urozmaicić. W trakcie miesiąca na pewno pojawią się u mnie jeszcze inne książki, nie tylko nowości, zerknijcie jednak teraz na te, które dostępne są w zapowiedziach na stronach wydawnictw:

 

Takie układy – Teresa Torańska

Cieszę się, że wydawnictwo Wielka Litera zdecydowało się na wydanie zbioru reportaży Teresy Torańskiej. „Takie układy” to obraz PRL-u lat 70. i 80. z perspektywy zwykłych ludzi, którzy chcą godnie żyć, ludzi zależnych od decyzji z góry i zwykle nie otrzymujących żadnej, nawet najmniejszej pomocy.

Wydawnictwo Wielka Litera – Premiera 03.04.2019

 

 

Podróż ludzi Księgi – Olga Tokarczuk

Olgi Tokarczuk przedstawiać nie trzeba.Tym razem Wydawnictwo Literackie wznawia debiutancką powieść, „Podróż ludzi Księgi”.
Francja, rok 1685. Kurtyzana Weronika, Markiz parający się alchemią, bogacz de Berle oraz Gauche – niemy woźnica z nieodstępującym go żółtym psem. Każde z nich opuściło Paryż z innego powodu. Podróż, momentami awanturnicza może odmienić zarówno ich losy, jak i całej ludzkości.

Wydawnictwo Literackie – Premiera 03.04.2019

 

Rozwód w Budzie – Sándor Márai

Powieść Sándora Márai, autora „Księgi Ziół” i „Żaru”. Historia małżeńskiej zdrady i rozwodu, który dotyka również sędziego orzekającego właśnie w sprawach rozwodowych. Długa nocna rozmowa z dawnym kolegą szkolnym sprowokuje głównego bohatera do przewartościowania własnego życia.

Wydawnictwo Czytelnik – Premiera 04.2019

 

 

Skóra. Witamy uchodźców – Iza Klementowska

Opowieść o losach uchodźców mieszkających w Polsce.  O tym jak znaleźli się w naszym kraju, jak wygląda ich codzienność, o czym marzą. Iza Klementowska szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego słowo „uchodźca” wywołuje u jednych lęk, u innych kompletną obojętność, a u jeszcze innych agresję.

Wydawnictwo Karakter – Premiera 10.04.2019

 

 

Narodziny pigułki – Jonathan Eig

Historia czteroosobowej grupy buntowników, która w ciągu dekady doprowadziła do jednego z najradykalniejszych przełomów społecznych – wynalazła pigułkę antykoncepcyjną i pozwoliła milionom kobiet na porzucenie roli opiekunki domowego ogniska, a przede wszystkim dała im możliwość samodzielnego podejmowania decyzji o życiu seksualnym. To także opowieść o Ameryce, która z entuzjazmem weszła w wyzwolone lata wolnej miłości.

Wydawnictwo Czarne – Premiera 10.04.2019 

 

Nie jesteśmy uchodźcami – Agus Morales

Przyznam, że to właśnie na ten reportaż czekam najbardziej. Agus Morales podąża z imigrantami, którzy przekraczają granicę meksykańsko-amerykańską, żyje w obozach w Jordanii, pływa z uciekinierami barką po Morzu Śródziemnym. Próbuje ich zrozumieć, powiedzieć kim są, skąd przychodzą i dlaczego.

Wydawnictwo Poznańskie – Premiera 24.04.2019

 

 

Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje – Charlie LeDuff

Nowy reportaż autora „Detroit. Sekcja zwłok Ameryki”. Charlie LeDuff rusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, oddając głos tym, których na co dzień nikt nie chce słuchać. Biali mężczyźni ciężko pracujących przy wydobyciu ropy, czarnoskórzy mieszkańcy Baltimore i Detroit żyjący na marginesie społeczeństwa, samotne matki płacące krocie za wodę niezdatną do picia i wielu innych, których poza LeDuffem

Wydawnictwo Czarne – Premiera 24.04.2019

 

Wydawnictwa dostarczają sporo możliwości – zostanie wydanych wiele intrygujących reportaży i powieści. Jedno jest pewne, to będzie naprawdę dobry miesiąc. Koniecznie dajcie znać, czy czekacie na którąś z tych książek. A może macie inne typy? 🙂

Ocena: