Zapowiedzi wydawnicze

Wrzesień miesiącem powieści, czyli 6 zapowiedzi wydawniczych!

Przez kilka ostatnich miesięcy nadrabiałam zaległości, czytałam książki, które miały swoją premierę już jakiś czas temu. Z racji tego, że przed nami wrzesień – miesiąc dosłownie wypełniony po brzegi premierami, nie mogłam więc nie stworzyć wpisu z tytułami, po które na pewno sięgnę w najbliższym czasie.

We wrześniu wyjątkowo będę skupiać się na powieściach, w zestawieniu znalazł się jeden reportaż, który szczególnie mnie zaciekawił, reszta to powieści plus jedna książka na temat serialu, który stał się już klasykiem. Jeśli szukacie intrygującej prozy – to będzie dla Was naprawdę dobry miesiąc 🙂

 

Pokazucha. Na gruzińskich zasadach – Stasia Budzisz


Reportaż wydany przez Wydawnictwo Poznańskie. Stasia Budzisz, reporterka zajmująca się Gruzją od dekady, bada problemy kraju zamykanego często w skojarzeniach z gościnnością, smaczną kuchnią i malowniczymi krajobrazami. Jej bohaterami są wykluczeni, osoby z niepełnosprawnościami, członkowie mniejszości LGBT, kobiety i mężczyźni – zwykli Gruzini, którzy czekają na prawdziwe zmiany. Razem z nimi autorka wchodzi za drzwi gruzińskich domów. Burzy fasadę.
Premiera 4 września

 

Znikająca ziemia – Julia Phillips


Debiut literacki Julii Phillips wydany przez Wydawnictwo Literackie. Z noty wydawniczej dowiadujemy się, że jest to powieść, która pomaga zrozumieć zawiłe więzi rodzinne i społeczne w tej części Rosji, której dotąd nie znaliśmy. W powietrzu wisi katastrofa… Urzekające arktyczne piękno i zagadka porwania dwóch dziewczynek. Proza, która przykuwa od pierwszego zdania. Nie mogę się doczekać!
Premiera 4 września

 

 

 

Brud – David Vann


David Vann znany już z „Legendy o samobójstwie” wydanej przez Wydawnictwo Pauza wraca z nową powieścią. Autor po raz kolejny zaskakuje i szokuje, przedstawiając nam głównego bohatera. Zaprasza czytelników do odwiedzenia zakamarków umysłu tego rozgorączkowanego, niestabilnego psychicznie bohatera, który powoli osuwa się w szaleństwo. Mam pełne zaufanie do tego autora, jego kolejną powieść kupuję w ciemno.
Premiera 11 września

 

 

Przyjaciele – Kelsey Miller


Racja, nie jest to powieść, ale ta książka musiała się znaleźć w moim zestawieniu. Friends oglądałam (i dalej oglądam) nałogowo. Całość nadrabiałam jakieś 5 lat temu, a teraz nie wyobrażam sobie nie obejrzeć chociaż jednego odcinka w przerwie między…książką:) „Przyjaciele” to zdecydowanie moje must read, a według zapowiedzi będzie można dowiedzieć się z niej jeszcze więcej na temat samego serialu
Premiera 18 września

 

 

Ani złego słowa – Uzodinma Iweala


Historia podróży syna nigeryjskich imigrantów, która pomoże odpowiedzieć mu na pytania dotyczące własnej tożsamości. Powieść o odmienności, imigracji i brutalności policji, o potędze słów i o tym, kto ma prawo mówić otwarcie o sobie i innych ludziach.
Premiera 18 września

 

 

 

 

Horyzont – Jakub Małecki


Tej powieści nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Z Jakubem Małeckim jest tak, że jedne jego powieści są moimi ulubiony, z kolei inne w ogóle nie przypadają mi do gustu. Jestem ciekawa, jak będzie tym razem. Opis intryguje i sprawia, że mam ochotę zacząć czytać ją od razu. Opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze. O konfrontacji z zadrą – własną i cudzą. O próbach znalezienia właściwej wersji siebie.
Premiera 18 września

 

 

 

 

Nagłówek: Photo by Hitoshi Suzuki on Unsplash
Ocena: